Nazwa | I Liceum Ogólnokształcące im. J.Słowackiego |
Rodzaj | jednostka organizacyjna powiatu - szkoła publiczna |
Adres | 1-go Maja 82; Skarżysko-Kamienna |
Kod | 26-110 |
Telefon | 41 2513928 |
Fax | 41 2511258 |
» poczta@slowacki.info.pl | |
www | » www.slowacki.info.pl |
Dyrektor |
Piotr Lewandowski Tel: 41 2513928 wew. 31 e-mail: piotrlewandowski@op.pl |
Z-ca dyrektora |
Stanisław Magiera Tel: 41 2515241 |
Kierunki kształcenia na rok szkolny 2013/2014
Technikum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej:
- technik informatyk,
- technik organizacji reklamy,
- technik ekonomista,
- technik hotelarz,
- technik handlowiec.
2-LETNIA SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH
- technik rachunkowości
- technik administracji
- technik bezpieczeństwa i higieny pracy
- technik florysta
Kursy kwalifikacyjne:
- technik informatyk
- technik ekonomista
- technik hotelarz
- technik organizacji reklamy
Opis kierunków:
1. Technik organizacji reklamy.
Technik organizacji reklamy przygotowuje do pracy w agencji reklamowej, agencji reklamy środków masowego przekazu, agencji public relations, w dziale marketingu oraz reklamy przedsiębiorstw. Oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu ekonomii, marketingu, towaroznawstwa, prawa uczeń zapoznaje się z metodami i technikami tworzenia kampanii reklamowych, planów marketingowych, materiałów reklamowych, fotografią reklamową. Przy tworzeniu tego typu projektów potrzebny jest zmysł artystyczny i kreatywność. Materiały opracowywane są przy wykorzystaniu graficznych programów komputerowych: CorelDRAW, Photoshop, Alligator Flash Designer.
Przedmioty zawodowe:
1. grafika komputerowa (Adobe Photoshop, CorelDraw, Alligator Flash Designer, Flash, pr. do grafiki 3D)
2. techniki poligraficzne (Publisher, In Design, Page Maker, Microsoft Word)
3. public relations
4. organizacja reklamy
5. fotografia reklamowa
6.pracownia technik reklamy
7. oraz historia sztuki i reklamy, psychologia reklamy, rysunek i liternictwo,podstawy ekonomii, ekonomika i organizacja przedsiębiorstw, marketing, elementy towaroznawstwa, prawo, etyka i kultura zawodowa.
2. Technik informatyk
Technik informatyk zajmuje się administrowaniem sieci, projektowaniem stron www, programowaniem, a także składaniem i konfigurowaniem sprzętu, prowadzeniem szkoleń, wdrażaniem programów, opracowywaniem i ulepszaniem komputerowych systemów informacji. Dba o zbiory danych oraz system zarządzania bazą danych, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Technik informatyk zajmuje się też oceną, planowaniem i projektowaniem wyposażenia komputerowego i układów oprogramowania do specjalnych projektów. Pisze i testuje programy komputerowe. Na tym kierunku uczymy przede wszystkim logicznego myślenia koniecznego do konstrukcji własnych prac graficznych, programów komputerowych czy też wykrywania i likwidowania usterek komputera. Jeżeli chcesz być dobrym w omawianej dziedzinie, to z pewnością wybierzesz ten kierunek. W ramach projektu Leonardo da Vinci uczniowie odbywają 2 tygodniową praktykę w Dreźnie ( Firma WBS TRAINING AG, Niemcy - dla najlepszych uczniów) oraz 2 tygodniową praktykę w firmach komputerowych.
Przedmioty zawodowe:
1. systemy operacyjne i sieci komputerowe ( Windows, Linux, Windows Server)
2. multimedia i grafika komputerowa (Photoshop, Corel, Alligator Flash Designer)
3. urządzenia techniki komputerowej
4. oprogramowanie biurowe (Word, Excel, Access)
5. programowanie strukturalne i obiektowe (Pascal, C++, Java)
6. technologia informacyjna
7. specjalizacja ( Blender, Flash, POV- Ray, programy do grafiki 3D)
Perspektywy pracy: Są one bardzo szerokie. Po skończeniu technikum może oczywiście dalej zgłębiać wiedzę na studiach, ale jeżeli zdecyduje się na pracę to może pracować jako: administrator sprzętu komputerowego, grafik komputerowy, webmaster, administrator sieci komputerowej, projektant aplikacji komputerowych ( programów użytkowych, gier), projektant w biurze poligraficznym, montażysta materiałów filmowych i muzycznych.
3. Technik ekonomista
Celem kształcenia w zawodzie technik ekonomista jest przygotowanie młodego człowieka do sprawnego wykonywania zadań zawodowych w warunkach gospodarki rynkowej. System kształcenia w technikum odbywa się w następujących obszarach:
- Kształcenia ogólnego, którego celem jest przygotowanie do egzaminu maturalnego umożliwiającego kontynuację nauki w szkołach wyższych na równi z absolwentami liceum ogólnokształcącego.
- Kształcenia zawodowego teoretycznego, które odbywa się w pracowniach przedmiotowych w oparciu o modułowe programy nauczania. Na tym kierunku realizowane są następujące moduły kształcenia zawodowego: ekonomiczne i prawne podstawy gospodarowania, działalność podmiotu gospodarczego, zasoby ludzkie jednostki organizacyjnej, rozliczenia finansowe.
- Kształcenia zawodowego praktycznego, realizowanego w ramach 2 tygodniowej praktyki w Berlinie (Firma WBS TRAINING AG, Niemcy w ramach projektu Leonardo da Vinci- dla najlepszych uczniów) i 2 tygodniowej praktyki w przedsiębiorstwach, bankach i instytucjach finansowych.
Przedmioty zawodowe:
1. podstawy ekonomii
2. prawo
3. ekonomika
4. rachunkowość
5. pracownia ekonomiczna
6. język obcy zawodowy
7. zajęcia w ramach specjalizacji zawodowej
Nauka w technikum kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, który gwarantuje uzyskanie kwalifikacji porównywalnych do standardów europejskich. Absolwent otrzyma dyplom potwierdzający uzyskane kwalifikacje zawodowe oraz EUROPASS – aneks do dyplomu w języku angielskim i języku polskim uprawniający do wykonywania zawodu na europejskim rynku pracy.
4. Technik hotelarstwa
Technik hotelarstwa to kierunek, który przygotowuje absolwentów do pracy w sektorze przemysłu turystycznego, który zajmuje się szeroko pojętymi usługami noclegowymi. Specjalnie dobrane przedmioty, tematy zajęć oraz nauczyciele przygotują absolwentów tego kierunku do pracy w hotelach i nie tylko. Technik hotelarstwa planuje, oferuje, koordynuje oraz wykonuje usługi hotelarskie, ustala zestaw oferowanych usług hotelarskich, sposób ich świadczenia oraz opracowuje politykę handlową. Technik hotelarstwa współpracuje z innymi instytucjami oferującymi usługi hotelarskie oraz zbiera opinie o preferencjach klientów, analizuje oferty konkurencji, obserwuje rynek hotelarski.W ramach projektu Leonardo da Vinci najlepsi uczniowie odbywają 2 tygodniową praktykę w Lipsku ( Firma WBS TRAINING AG, Niemcy) oraz 2 tygodniową praktykę w hotelach: Hotel Świętokrzyski w Suchedniowie, Senator w Starachowicach, Manor Hause w Chlewiskach oraz w miejscowościach uzdrowiskowych w Zakopanem, Suchej Beskidskiej, Ciechocinku i Kudowie Zdroju.
Przedmioty zawodowe:
podstawy ekonomiczno-prawne
obsługa konsumenta
organizacja i technika pracy
technika pracy biurowej
podstawy rachunkowości i finansów
marketing w hotelarstwie
język obcy zawodowy
język obcy
podstawy przedsiębiorczości
zajęcia praktyczne
Zajęcia na tym kierunku można podzielić na trzy bloki:
Blok ekonomiczno – prawny daje słuchaczom podstawy znajomości prawa i zależności ekonomicznych występujących w sektorze usług turystycznych, a zwłaszcza hotelowych.
Obsługa gościa hotelowego – to zespół przedmiotów, które dotyczą bezpośredniego kontaktu z klientem oraz struktury i rodzaju usług oferowanych przez hotele np. usług noclegowych, gastronomicznych.
Technika pracy biurowej – blok przedmiotowy dotyczący sprawnego poruszania się w obszarze prac dotyczących prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą klientów.
5. Technik handlowiec.
Technik handlowiec jest przygotowywany do realizacji następujących zadań zawodowych: podjęcia pracy na średnim szczeblu zarządzania w przedsiębiorstwach,realizowania podstawowych funkcji handlowych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowniach, magazynach, zorganizowania, uruchomienia i prowadzenia własnej firmy handlowej.
Technik handlowiec zostanie wyposażony w wiedzę o funkcjonowaniu rynku, potrzebach konsumentów, towaroznawstwie, działaniach marketingowych, technikach informatycznych, organizacji pracy w punktach sprzedaży, nowoczesnej rachunkowości, prawie (cywilnym i handlowym) oraz regułach współpracy z kontrahentami.
Przedmioty zawodowe:
1. zasady rachunkowości
2. rachunkowość handlowa
3. ekonomika handlu
4. towaroznawstwo
5. marketing
6. technika biurowa
7. podstawy ekonomii
8. statystyka
9. elementy prawa
10. język obcy zawodowy
Adres do korespondencji:
Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kam.
ul.Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kam.
Wyświetl większą mapę
Godziny pracy:
poniedziałek
od 8:00 do 16:00
wtorek - piątek
od 7:30 do 15:30
plac Floriański 1 (I piętro)
Godziny obsługi interesantów:
poniedziałek 8.30-15.30
wtorek 8.00-13.00
środa nieczynne
czwartek8.00-13.00
piątek 8.00-13.00
NIP Powiatu: 663-18-43-857
NIP Starostwa: 663-16-10-202
Regon Powiatu: 291009410
Regon Starostwa: 291018879
Numery kont bankowych (Getin Noble Bank SA)
Powiat Skarżyski
1. Konto: 06 1560 0013 2868 2085 4870 0001
- udziały w podatku dochodowym z Urzędów Skarbowych
- subwencje
Starostwo Powiatowe
1. Konto dochodów budżetowych: 72 1560 0013 2868 2085 4199 0002
- najem, dzierżawa,
- opłaty komunikacyjne (rejestracja pojazdów, prawa jazdy),
- wyrysy, wypisy,
- rachunki (dot. map geodezyjnych)
2. Konto dochodów Skarbu Państwa: 18 1560 0013 2868 2085 4199 0004
- wpłaty za wieczyste użytkowanie gruntów Skarbu Państwa
- dzierżawa gruntów SP
3. Konto depozytów: 61 1560 0013 2868 2085 4199 0006
- wadia i kaucje
Sprawdź, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru:
info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html
Sprawdź, czy dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru:
info-car.pl/infocar/dowod-rejestracyjny/sprawdz-status.html
Strony BIP gmin powiatu skarżyskiego:
Gmina Bliżyn
Gmina Łączna
Miasto Skarżysko - Kamienna
Gmina Skarżysko Kościelne
Miasto i Gmina Suchedniów